Intro

Tere Sõber!

Olen 20’ndate eluaastate lõpusirgele jõudnud noormees, kes on juba poisikesest peale tundnud huvi numbrite vastu. Sellest johtuvalt tunnen teatavat huvi ka raha, majanduse (majandamise) ja finantsmaailma vastu. Kuna kasinuses peitub minu jaoks teatav ilu, siis on säästmine olnud osa minu isiksusest ning aastatega olen suutnud enesele teadmata kõrvale panna ka mõned sandikopikad.

Otsustasin masinavärgi käima tõmmata ja alustada käesoleva blogiga, et oma finantsolukorral paremini silma peal hoida ning selgelt teadvustada, mis rahakotis parasjagu toimub. Selleks on mulle kindlasti palju indu andnud erinevad tublid noorhärrad ja -prouad, keda on viimastel aastatel Eesti investeerimisblogide maastikule ilmunud nagu seeni pärast vihma.

Leian, et rahaasjade dokumenteerimine on tervislik ja motiveeriv tegevus nii kirjutajale endale kui ka võimalikele lugejatele. Elu tuleb osata nautida, kuid olemasolevate ressurssidega peab samuti oskama arukalt ringi käia. Raha ei ole kindlasti elus primaarne, kuid kahtlemata on see üks ressurss ja tööriist, mis võib elus pakkuda teataval määral vabadust. Rikas ei ole see, kes palju kulutab, vaid see, kellel on olemas potentsiaal väljamenkuteks. Minu eesmärk on olla sõltumatu. Sõltumatu tööandjatest, sõltumatu sotsiaalabist ja riiklikest pensionitest.

Asun hetkel peakontoriga Austraalias, mistõttu orienteerun paljus maakera alumisel poolel kasutatava valuuta alusel. Samas olen endiselt südames Eestis, hoian end regulaarselt Eesti asjadega kursis ning plaanin kunagi tulevikus ka kodumaale tagasi tulla. Must taluleib ootab ju söömist ja kukeseened talu taga metsatukas korjamist. Sestap püüan alati oma numbrid välja tuua ka eurodes.

Nüüd on vististi kõik öeldud. Tänan Sind, et oled mulle külla tulnud ning ootan alati mõnusa ärevusega Sinu soovitusi, parandusi, tagasisidet ja diskussiooni. Inimene õpib kogu elu, surres loodetavasti mitte päris lollina!

Sinu,

X