Ülevaade: September & Oktoober ’18

Kaks kuud on möödas viimasest ülevaatest. Kaks kuud! Võib vist õigustatult küsida, et millest selline viivitus? Kas sain aktsiaturul peksa ja nüüd on häbi avalikkuse ees oma anonüümset nägu näidata? Või võttis Indoneesia piirikontroll vahele, kuna üritasin Eestist toodud piparmündilehti riiki smuugeldada?

Tegelikult ei ole põhjus üldse nii glamuurne. Septembris olin endiselt reisilainel ja alates oktoobrist olen aktiivselt tegelenud töö otsimisega. Kuidagi ei olnud isu ega tahtmist rahale mõelda. Võiksin vabanduseks lisada ka ajapuuduse, aga see poleks päris korrektne. Inimene leiab alati aega, kui tal selleks vaid piisavalt tahtmist jagub. Asi on prioriteetides. Nii et kui järgmine kord keegi ütleb, et tal ei ole aega, siis tähendab see vaid seda, et inimesel on teised prioriteedid.

Küll olen ma nüüd aga laval tagasi ja mõtlen jälle rahast. Asun uues linnas – seekord siis ülerahvastatud Sydney’s – ja plaaniga siia mõneks aastaks ikka paikseks jääda. Olen leidnud endale ka uue töökoha, millega küll ei alusta enne detsembrit. Töö on minu jaoks täiesti uues tööstusharus ja 0-level positsioonilt. Samas on ettevõte päris tuntud, palk on amatööri kohta täitsa tip-top ning ennekõike on töö-elu balanss väga hästi paigas. Hakkan töötama sisuliselt 3.5 päeva nädalas, mis võimaldab rohkem keskenduda ka rahaasjadele.

Sissetulekud ja väljaminekud

Olen kaotanud veidi järje oma Excel’is, mistõttu täpseid sissetulekuid ja väljaminekuid ei ole vahepeal märkinud. Plaanis on uuest aastast teha veidi paindlikum ja lihtsustatum süsteem. Samas võin öelda, et septembris ja oktoobris mul sissetulekuid ei olnud. Sain natukene intressi ja müüsin maha oma aktsiat mõnesaja eurose kasumiga. Samas sai päris palju kulutatud ja pensionifond on ka allapoole kiskunud rahvusvaheliste aktsiaturgude langemise tõttu.

Portfelli struktuur

Portfelli struktuuris toimus ka natukene muutusi. Kuigi olen eesmärgiks võtnud oma varaklasse mitmekesistada, siis selleks korraks on olukord muutunud hoopis üksluisemaks. Nagu mainisin, siis oma olemasolevad aktsiad müüsin maha. Ühest küljest lõi karuturg veidi sääre värisema, ent teisest küljest tekkis plaan avada uus kauplemiskonto paljumainitud Interactive Brokers’iga. Kuna IB on ka Austraalias registreeritud, siis on see võrdlemisi lihtne protseduur.

Senimaani on mitmed tehingud ära jäänud just seetõttu, et iga üksiku tehingu eest peab korralikult pappi välja pritsima. IB puhul on aga võimalik ka tihedamalt ja väiksemaid tehinguid teha, ilma oma väljaminekuid (oluliselt) suurendamata. Samuti ei pea ootama pikki minuteid ja tunde, et sinu order lõpuks läbi läheks. Usun, et te kuulete veel päris palju minu kauplemisest akstsiatega! Ei usu? Väga hea, igasugune ebausk annab veelgi indu juurde!

Netoväärtus

Pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Uuest aastast uue töö, uue brokeri ja uue hooga!

Edasised mõtted

Edasised mõtted on ennekõike seotud uue töö ja aktsiatega. Tunnen mõnusat ärevust uue alguse osas. Loodan, et saan palju näha, õppida ja kogeda. Samuti olen äärmiselt õnnelik, et töö kõrvalt saab olema ka piisavalt vaba aega, et looduses käia ja rahaasjadega tegeleda. Sydney asub päris ilusas kohas ja IB’ga kauplemine peaks ka olema lust ja lillepidu.

Selleks korraks aga au revoir ja loodan, et mu armsatel lugejatel (kõigil kolmel!) on ka viimased kuud nii rahaliselt kui eluliselt hästi möödunud. Olge tublid!

4 mõtet “Ülevaade: September & Oktoober ’18

 1. Kaups

  Tere!

  Kui sa soovid kasutada ka IB poolt pakutavat võimendust, siis kahjuks Austraalia eraisikutele ei ole see võimalik. Nii et uuri enne kui konto teed, kui just sellega juba kursis polnud.

  Edu!

  Vasta
  1. X Postituse autor

   Tere ja tänud info eest!

   Õnneks võimenduse peale (vähemalt esialgu) väga ei ole mõelnudki. Kas ise paikned ka Austraalias?

   Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga